Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A Zrínyi Matematikaversenyen iskolánkból a legjobb eredményt Koroknai Ákos 2.c osztályos tanuló érte el.

Épp lemaradt a legjobb húsz közé kerülésből, a 24. helyen végzett. Mivel Ákos még először vett részt ilyen megmérettetésen, reméljük jövőre bátrabb és sikeresebb lesz!

Gratulálunk neki!

Felkészítő tanára: Katiné Tar Judit

A forradalomra emlékeztünk

Iskolánkban március 14-én, az első órában emlékeztünk meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulójáról.

Az ünnepi műsort az 5.c osztályos tanulók adták.

Felkészítőik: Adorján Krisztina, Borzáné Szarvas Ibolya, Zsíros Renáta

Galériánkat ITT TEKINTHETIK meg…

Tájékoztató!

Tisztelt iskolaválasztók! Kedves érdeklődő szülők!

Iskolánk jobb megismerése érdekében szeretnénk néhány olyan, a XXI. század köznevelési elvárásainak megfelelő szakmai információval szolgálni, mely utat mutat a tanulók fejlesztésére irányuló törekvéseinkről.

A nagyobb, olvashatóbb méretért kattintson a képre.

A nagyobb, olvashatóbb méretért kattintson a képre.

 

Bocskai István Tagintézmény galériájához kattintson a képre.

Bocskai István Tagintézmény galériájához kattintson a képre.

 

Kalmár Zoltán Tagintézmény galériájához kattintson a képre.

Kalmár Zoltán Tagintézmény galériájához kattintson a képre.

 

Dózsa György Székhelyintézmény galériájához kattintson a képre.

Dózsa György Székhelyintézmény galériájához kattintson a képre.

Református hit- és erkölcstan

A 2017/2018-as tanévtől minden évfolyamon lesz erkölcstan óra. A szülőnek azonban lehetősége van arra, hogy gyermekét ehelyett hit- és erkölcstanra írassa be.

a Balmazújvárosi Általános Iskolában
a református hit- és erkölcstan órák
szervezése az iskola vezetőjével egyeztetve
a Balmazújvárosi Református Egyházközség feladata.

A református hit- és erkölcstan órákon bibliai történetekkel, s annak a hétköznapokra szóló üzeneteivel ismerkednek meg a gyermekek. A Szentírás történeteinek ismerete az alapműveltségnek is része, ezért a magyar irodalom és történelem órákon is találkoznak ezekkel a tanulók.

A tanórákat
• Isten szeretetét közvetítve
• A gyermekek egyéni és csoportos sajátosságait figyelembe véve (min. létszám: 1 fő)
• Játékosan, élvezetesen és élményt adóan igyekszünk megtartani.

Mi történik egy református hittanórán?
• Imádság
• Éneklés
• Bevezető játék vagy beszélgetés
• Bibliai történet, vagy mai téma, vagy egyháztörténeti esemény feldolgozása
• Mélyítés, közös munka
• Közös zárás imádsággal

Teendők református hit- és erkölcstan választás esetén 2017/2018 tanév
1. évfolyam: beiratkozáskor kitölteni az adatlapot és bejelölni a református hit- és erkölcstant.
2-7. évfolyam: Ha változtatni szeretnének: május 20-ig írásban kell az iskola vezetősége és az egyházközség felé jelezni a szándékot.

Változtatásra sem szeptember 1-én, sem a tanév során nincs lehetőség!
Változtatási szándékot minden évben május 20-ig lehet jelezni, amely következő tanévre vonatkozik majd.

További információk:
• Vincze Márta, beosztott lelkipásztor 30/690-1633

Tankerületi Kalmár Zoltán helyesíró verseny eredményei

5. osztályban

I. Fehér Petra (Bocskai István Tagint.)
Felkészítő tanár: Kovácsné Nagy Róza

II. Tar Ottó (Székhelyintézmény)
Felkészítő tanár: Szabó-Dobi Anita

III. Hodosi Adrienn (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Borzáné Szarvas Ibolya

 

6. osztály

I. Tar Réka (Bocskai István Tagint.)
Felkészítő tanár: Kunkli Ferencné

II. Tar Balázs (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Béresné Posta Margit

III. Szegedi Evelin (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Béresné Posta Margit

 

7. osztály

I. Kovács Lola (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Lénártné Komjáthy Judit

II. Antal Péter (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Lénártné Komjáthy Judit

III. Czellár Zsanett (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Lénártné Komjáthy Judit

 

8. osztály

I. Bucsai László (Tiszacsegei Ált. Isk.)
Felkészítő tanár: Minier Mária Magdolna

II. Madarász Viktória (Kalmár Zoltán Tagint.)
Felkészítő tanár: Borzáné Szarvas Ibolya

III. Kordás Lili (Székhelyintézmény)
Felkészítő tanár: Szabó-Dobi Anita

Iskolán helyezést elért diákjai és felkészítő tanáraik.

Alsós iskolai helyesíró verseny helyezettjei

2. osztályban

I. helyezett – Hegedűs Vanda 2.d
Felkészítő tanár: Ruzsinszky Enikő

II. helyezett – Nagy István 2.c
Felkészítő tanár: Mozsár Jánosné

III. helyezett – Nagy Nándor 2.d
Felkészítő tanár: Ruzsinszky Enikő

IV. helyezett – Koroknai Ákos 2.c
Felkészítő tanár: Mozsár Jánosné

 

3. osztályban

I. helyezett – Szilágyi Noel 3.c
II. helyezett – Pinczés Nelli 3.c
III. helyezett – Varga Hanna 3.c
Felkészítő tanár: Banáné Tóth Katalin

 

4. osztályban

I. helyezett – Takács Zoltán 4.c
Felkészítő tanár: Szabóné Ajtai Erika

II. helyezett – Magyar Kata Ivett 4.c
Felkészítő tanár: Szabóné Ajtai Erika

III. helyezett – lett Sándor Lili a 4.d
Felkészítő tanár: Zilah Éva Edit

III. helyezett – Tányér Árpád 4.d
Felkészítő tanár: Zilah Éva Edit

Komplex vetélkedő

Informatika / filmvetítés

Lufi csapat
Csapattagok: Barna Bence, Németi Roland, Barna Balázs

Semmi 2.
Csapattagok: Nagy Fruzsina, Lukács Kitti, Dancs Dániel

Agymenők
Csapattagok: Nagy Ivett, Bakó Vanessza, Tar Balázs, Makula Dániel

Kecskék
Csapattagok: Hunyadi Patrik, Drága Imre, Rácz Réka


Kémia

5-6. osztályban

Okoskák
Csapattagok: Pipó Balázs, Györfi Balázs, Horváth Péter, Szarvas Vivien

Kísérletezők
Csapattagok: Drága Szabolcs, Danó Rikárdó, Szántai Flóra, Gál Marcell


7-8. osztályban

Méhecskék
Csapattagok: Makula Krisztina, Karádi András, Szegedi István

Rangers
Csapattagok: Pénzes Réka, Bakó Vivien, Csőke Balázs